Jeigu turite galimybę įsigyti naująją „Adobe Premiere Pro 1.5“, tai iš filmuotos medžiagos pasidaryti DVD diską vieni niekai. Ypač, jeigu jau turite patirties redaguoti su senesne programos versija. Viskas ko reikia šiam darbui:

  1. Programinė įranga:
    1. Adobe Premiere Pro 1.5;
    2. Windows XP
  2. Techninė įranga:
    1. skaitmeninė video kamera;
    2. laidas IEEE1394(firewire,iLINK);
    3. personalinis kompiuteris su IEEE1394 sąsaja ir DVD įrašančiuoju įrenginiu;
    4. tuščias DVD įrašomasis ar perrašomasis diskas;

Susijungiame aparatūrą, įsidiegiame programinę įrangą, paleidžiame „Adobe Premiere Pro 1.5“ ir atsidarę naują projektą pradedame darbą. Perspėju, kad šis DVD kūrimo būdas leidžia sukurti DVD be meniu.

Medžiagos įkėlimas

Iš meniu „File“ pasirenkame „Capture“, arba paspaudžiame F5 klavišą. Atsiveria „Capture“ langas:

capture

Pirmiausia filmukams duodame bendrą pavadinimą (1). Po to uždedame varnelę ties „scene detect“ (2). Pažymėjus varnele šį punktą, programa pagal laiko žymas juostelėje surašys filmų atkarpas į atskirus avi failus prie pavadinimo pridėdama skaitinius indeksus pvz.: filmas 01.avi, filmas 02.avi ir t.t. Atsukame juostelę nuo norimos vietos, naudodamiesi valdymo mygtukais tame pačiame lange. Dabar jau galima spausti mygtuką „tape“ (3)ir eiti gerti kavos. Kai juostelė pasibaigs, programa pati sustabdys kamerą ir paruoš failus. Jūsų įkelti filmukai atsiras „project“ lange.

Filmo paruošimas

Pažymime visus filmukus, išskyrus „sequence 01“ ir nutempiame juos į „timeline“.

chapters

Sutvarkom filmukus taip kaip norime kad atrodytų diske: nereikalingus gabaliukus ištriname, uždedame norimus filtrus, titrus, perėjimus. Tolesnis būtinas darbas yra žymeklių(chapters) sudėliojimas, nes pagal juos galima bus atlikti navigaciją DVD grotuvo valdymo pulteliu peržiūrint. Žymeklius lengviausia sudėllioti klaviatūros pagalba. Seka būtų tokia: pastatom rodymo žymę timeline lange į pačią klipo pradžią ir skaičiukų klaviatūros klavišo „*“ paspaudimu padedame pirmąjį žymeklį, po to spaudžiam „Page Down“ ir kai rodymo žymė atsistoja ties sekančio filmuko pradžia, vėl spaudžiam „*“. Taip sužymime visą juostą. Jeigu ilgesniame filmuke norite dar pasižymėti patikusią sceną, teks pele užvesti rodymo žymę ties norima scena ir paspausti „*“. Kai juosta sužymėta, pereiname prie kito etapo.

Filmo eksportavimas į DVD

Iš meniu pasirenkame „Export to DVD“, kaip parodyta paveikslėlyje

select

Atsiveria „Export to DVD“ langas:

export

Užrašome būsimo disko pavadinimą „disc name“ laukelyje. Jeigu norime, kad filmui pasibaigus jį grotuvas vėl pradėtų rodyti iš pradžių pažymime varnelę ties „loop playback“. Aukščiau esanti varnelė būtinai turi būti pažymėta. Toliau pereiname prie perkodavimo nustatymų. Kairiajame laukelyje pasirenkame punktą „encoding“. Iš „preset“ iškrentančio sąrašo pasirenkame norimą suspaudimo būdą.

encoding

Man geriausia kokybė gaunasi spaudžiant paveikslėlyje paryškinta parinktimi. Kad peržiūrint kompiuterio DVD grotuvu nesimatytų laiptuotų kontūrų vaizdui judant horizontaliai galima uždėti filtrą prieš vykdant kompresiją. Tai daroma taip: tame pačiame lange paspaudžiam mygtuką „edit“ ir atsivėrus kodeko nustatymų langui, pažymime varnele punktą „pre encoding tasks“. Iš sąrašo išrenkame filtrą „Deinterlace“. Dar nustatom kokį norim laukų eiliškumą. Man geresnė kokybė gaunasi su „upper“ parinktimi. Koks gausis vaizdas galima pasižiūrėti apatiniame lange.

Jeigu norim geriausios ribinės kokybės ir DVD įrašomasis diskas yra labai atsparus ir kokybiškas, tai pažymėję varnelę ties „maximize bitrate“ galime užpildyti diską iki pat kraštelių. Bet turėkite mintyje tai, kad diskų kraštai greičiausiai susigadina ir diskas gali tapti nebenuskaitomas. Na, ką gi, kai viskas jau paruošta, belieka nuspausti „record“ ir eiti gerti alaus :-). Aišku prieštai reikia įsitikinti, kad tuščias įrašomasis diskas įdėtas į įrenginį, nors programa pati neleis pradėti įrašymo kol neras į ką rašyti.

Geros kloties filmuotojams!

atgal