ECU remontas

ECU (engine control unit) - tai automobilio maitinimo ir uždegimo sistemų širdis, pagrindinis mazgas. Variklio valdymo bloko gedimas mašiną paverčia tik patogia muzono pasiklausymo kajute ar šiaip pasisėdėjimo vieta. Pasirodo, šio gedimo galima nesunkiai išvengti prieš tai pasirūpinus elektrolitinių kondensatorių pakeitimu. Artėjantį, ir labai dažnai pasitaikantį, mitsų valdymo bloko gedimą įtariame, kai automobilio variklis pradeda netolygiai dirbti, sumažėja jo galia. Tada ir reikia pasirūpinti remontu.

Pats remontas nėra labai paprastas dalykas tiems, kas neturi patirties radioelektroninės aparatūros taisyme. Tuomet šį darbą reikėtų patikėti „elektronščikams“. Jeigu bloką ryšitės išimti ir remontuoti patys, tai pabandysiu nupasakoti kaip tai darau pats. Pats blokas dažniausiai paslėptas prie priekinio keleivio kojų iš dešinės pusės, t.y. po „bardačioku“ dešiniam krašte. Tai dažniausiai pasitaikanti montavimo vieta „galantuose“, „koltuose“ ir „lanseriuose“. Pasitaiko variantų, kai blokas sumontuotas po magnetola. Kaip ECU atrodo matote paveikslėlyje:

ECU

Jeigu sugalvotumėte variklio valdymo bloką ne remontuoti, o pakeisti, ar laikinai pakeisti iš kito automobilio, tai gerai, kad jų modifikacijos numeriai sutaptų. Modifikacijos numeris užrašytas ant bloko korpuso šono. Jeigu Jūsų mitsubishi'o variklio valdymo blokas neturi RAM mikroschemos, kurios vieta montažo vieta plokštėje apvesta plokštės nuotraukoje geltonu stačiakampiu, galite ECU pakeisti panašaus tipo blokais su mikroschema.

numeris

Plokštės remontas pradedamas nuo kondensatorių išlitavimo. Keičiant kondensatorius, rekia stengtis kad jų nominalai (talpa(mkF)ir įtampa(V)) būtų tokie pat ar didesni. Dabar tą nesunku realizuoti, nes šių radioelementų korpusai gerokai sumažėjo. Kondensatoriai plokštės nuotraukoje apvesti raudonais apskritimais.

kondensatoriai

Prieš įlituojant kondensatorius reikia įdėmiai apžiūrėti jų lydvietes, nes dažniausiai jos būna išėstos elektrolito, kuris ištekėjo iš senų kondesatorių. Tai dažniausiai ir būna gedimo priežastis. Po detalių įlitavimo reiktų nuvalyti užsilikusį fliusą ir plokštę nupurkšti specialiu elastingu laku, parduodamu radioelektronikos parduotuvėse. Atminkite, kad darbo sėkmė ir teigiamas rezultatas daugiausia priklauso nuo Jūsų kruopštumo, atsargumo, patyrimo panašaus pobūdžio darbuose. Taigi, nuo blogai pasisekusio remonto aš atsiriboju ir už Jūsų atlikto remonto kokybę neatsakau. Ir visgi linkiu Jums geros kloties, gero kelio, ir kad Jūsų automobilis kelyje negestų!

Apie pakeitimą

Ir visgi, jeigu sutaisyti nepavyktų, tai apie pakeitimą į valdymo bloką iš kito auto chip-tuning meistrai pataria:
Jeigu automobilis su turbina, tai reikia laužyne ieškoti ECU nuo turbininio automobilio, nes juose yra detonacijos jutiklio schema. 1990 laidos ECU tinka tik į 1990 m. automobilį. 1991 metais gamintojas pakeitė du laidus jungtyje ir tachometro filtravimo schemą. 1991-1994 automobiliai gali dirbti su 1991-1994 m. automobilių ECU, 1995-1996 keičiami su 1995-1996, 1997-1999 su 1997-1999 ECU. Be to, bloko programiniame kode yra skirtumų tarp priekiniais ratais varomų automobilių nuo keturiais ratais varomų automobilių. Taip pat yra išmetamųjų dujų recirkuliacijos sistemos skirtumai tarp 1991 ir 1994 metų automobilių. Be kitų dalykų, dar skiriasi automobilių su automatais ir be purkštukų išmatavimai.

atgal