Durų užrakto remontas

Su antruoju mitsubishi automobiliu atsitinka toks nemalonus dalykas: paspaudus šaltukui, nebeatsirakina durys. Ir kaip visiuomet tos, kurių labiausiai reikia - vairuotojo :( . Kadangi jau turėjau patirties iš pirmojo mitsubišio, tad iš karto ėmiausi darbo ir po pusvalandžio viskas buvo sutvarkyta. Pirmiausia reikia išardyti dureles, aišku, pirma jas atidarius. Varžteliai, kuriuos reikia atsukti, parodyti rodyklėmis:

durys

Svarbu nepamiršti atsukti visų, nes kitaip sugadinsime apdailą. Sunkiausia rasti paslėptus varžtelius rakenose, ypač po atidarymo rankenėlės.

rankenėlė

Durelių apačią laiko plastikiniai fiksatoriai, kurie atlaisvinami pirštais traukiant apdailos kraštus nuo durelių. Traukti reikia nuosekliai nuo vieno krašto palengva pereinant link kito. Atjungiame pašvietimo lemputę išsukdami ją iš lizdo. Nuėmus apdailą, atlipiname polietileninę plėvelę, kad galėtume prieiti prie durų užrakto. Po to reikia atjungti keturias traukes. Nuo vidinių rankenėlių einančias traukes atjungiame prie užrakto esančiais fiksatoriais, o nuo išorinių rankenėlės ir spynelės - nuo priešingų traukių galų. Atsukame tris varžtus, kuriais tvirtinamas užraktas, ir, ištraukę užraktą taip, kad galėtume normaliai prieiti, atjungiame elektrinio varikliuko jungtį. Ištraukę durų užrakto įtaisą, nuimame plastikinį gaubtą ir išvalome susikaupusius purvus ir drėgmę. Neblogai, jei turite suspausto oro nešvarumų nupūtimui iš sunkiau prieinamų vietų. Paties užrakinimo svirtys parodytos paveikslėlyje.

durų užraktas

Reikia sutepti būtent po tomis svirtimis. Sutepimui naudoju mineralinę alyvą. Puikiausiai tiktų ir variklinė. Purškimas "WD-40" priemone nepasitvirtino, nes padeda tik laikinai. Praktiškai vieną žiemą. Jeigu durelių ardyti nėra laiko, tai laikinai galima būtų, atsukus šį varžtą,

durų varžtas

praplauti jau minėtu "WD-40", žibalu, ir po to tepaline užlašinti tepalo. Pastaba: užrakinimo svirties tvirtinimas randasi būtent po to varžto skyle. Tai tiek apie šią vairuotojų bėdą.

Malonaus važiavimo!

atgal