Dujų padavimo reguliavimas

Kad autombilis sunaudotų kuo mažiau dujų ir „nečiaudėtų“, reikia tiksliai sureguliuoti dujų padavimą į variklio įsiurbimo kolektorių. Aš čia pats nieko naujo nesugalvojau, tik išverčiau „EMMEGAS“ dujų reduktoriaus instrukciją iš anglų kalbos. Aprašysiu tik variantą be išmetimo dujų analizatoriaus, nes namų sąlygomis jo dažniausiai neturime. Reguliavimo algoritmas toks:

  1. Užveskite automobilį benzinu ir palaukite kol variklis įšils iki darbinės temperatūros( praktiškai užtenka iki 40oC).
  2. Perjunkite į dujas.
  3. Jeigu variklis nedirba laisva eiga, ar dirba nestabiliai, dujų reduktoriaus laisvos eigos reguliavimo varžtelį sukite prieš laikrodžio rodyklę, kol apsisukimai bus stabilūs ir sieks apie 800-1000 apsisukimų per minutę. Varžtelį sukite po 1/8 apsisukimo ir kaskart po keletą sekundžių palaukite.
  4. Akseleratoriaus pagalba(aš tai darau užkišdamas plokščio atsuktuvo galą tarp akseleratoriaus sklendės laisvų apsukų varžtelio galo ir atramos) sukelkite variklio apsukas iki 3500 aps/min.
  5. Pilnos galios reguliavimo varžtu, kuris stovi tarp reduktoriaus ir įsiurbimo kolektoriaus, nustatykite didžiausias apsukas.
  6. Pasukite pilnos galios reguliavimo varžtą pagal laikrodžio rodyklę apie 1/3 apsisukimo.
  7. Jeigu reikalinga, sureguliuokite laisvas apsukas dujų reduktoriaus laisvos eigos reguliavimo varžteliu.
  8. Išbandykite automobilį važiuojant keliu.

reduktorius
Dujų reduktorius. 1 - išėjimas į variklio įsiurbimo kolektorių, 2 - laisvos eigos reguliavimo varžtelis.

atgal