Kada reikia imtis tokios procedūros?

Praėjus keletui mėnesių po naujo CD grotuvo pirkimo, pastebime, kad kai kurie diskai, dažniausiai įrašomieji(išdeginamieji) pradeda striginėti, grotuvas nebeklauso perėjimo prie sekančios fonogramos valdymo mygtukų. Na gal ir ne su visais grotuvais tai nutinka, bet su kai kuriais būna. Man pačiam tai nutiko su "TEAK" firmos įmontuojamu į kompiuterį ir "SONY" muzikiniu centru. Būtent apie šio įrenginio remontą ir papasakosiu. Prieš ardant prietaisą reikėtų pabandyti nuvalyti optinę galvutę specialiu CD. Galbūt tai padės ir nebereikės imtis kruopštaus ir rizikingo darbo. Deja, ši procedūra padeda retai arba laikinai.

Ardymas

Darbą pradedame nuo lengviausio etapo - ardymo. Atsukame visus aparatūrą išardyti trukdančius varžtelius, ir nuimame dangčius. Sony grotuvo CD nuskaitymo įrenginio galvutė randasi korpuso dėžės viršuje.

Lazerį fokusuojantis lęšis atrodo taip:

Taigi visi valantieji CD tesugeba tik šį stikliuką ir nuvalyti. Labiausiai lazerio spinduliui trukdantį purvą nuvalyti nė vienas valantis CD negalės, nes purvas yra po lešiu. Raudona rodykle parodytas stikliukas, nuo kurio ir reikia nuvalyti purvą. Ant maniškio purvas aiškiai matyti. Žalia rodyklėlė rodo į fokusuojantį lęšį.

Įrenginį ardyti, kaip suprantate reikia labai atsargiai ir, jeigu po vakarykšio baliaus ar iš prigimties dreba rankos, tai geriau šį darbą patikėti kitiems ar laukti geresnės fizinės - psichinės formos :) . Valyti geriausia spirite suvilgytu vatos gabalėliu, užsuktu ant dantų krapštuko.

atgal